| Brand | Yato |
| Entity responsible for this product in the EU | TOYA S.A.More |
| Series | GRE |
| Holder size | 1/2" (12.7 mm) |
| Size | 17x19, 21x23 mm |
| Length | 385-530 mm |
| Material | CrV |
| Set includes | telescopic knob, x2 socket, case |
| Application | for car wheels |
| Symbol | YT-08040 |
Extendable car wheel wrench
- minimum length 385 mm
- maximum length 530 mm
- wrench made of CrV steel
. - packaged in a soft case
- included two sockets
Usage warnings:
Warning! Always use personal safety equipment at work.