| Brand | Yato |
| Entity responsible for this product in the EU | TOYA S.A.More |
| Series | GRD |
| Max. voltage | 600 V |
| Max. current | 10 A |
| Length | 1000 mm |
| Measurement category | CAT III |
| Electric insulation class | II |
| Working temperature range | 5~40 ˚C |
| Operating relative humidity Rh | 75 % |
| Application | electric |
| Symbol | YT-73078 |
A set of measuring probes including crocodiles. Fits most meters on the market. Sharp contacts with removable caps. After pulling off the cap, the crocodiles can be slipped on.
- overall length: about 100 cm
- max voltage: 600V
- max current: 10A