| Brand | Yato |
| Entity responsible for this product in the EU | TOYA S.A.More |
| Series | GRD |
| For | YT-85022 |
| Length | 150 mm |
| Internal width | 13 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Depth | 0.65 mm |
| Material | bearing steel |
| Surface finish | galvanized |
| Operation angle | 10, 30, 35 ˚ |
| Symbol | YT-85051 |
Templates for fine adjustment of the height of the stopsów in sharpened chainsaw cutters.
- made of galvanized steel
- equipped with a bar groove cleaning hook
- recommended for use with a flat file YT-85022
- depth: 0.65 mm
- designed for sharpening at angles of 10°, 30°, 35°
- length: 150 mm
- internal width: 13 mm
- profile thickness: 1 mm
Usage warnings:
Warning! Always use personal safety equipment at work.