| Brand | Yato |
| Entity responsible for this product in the EU | TOYA S.A.More |
| Series | GRD |
| For | 3/8" |
| Length | 250 mm |
| Diameter | 4 mm |
| Material | bearing steel |
| Handle material | PP |
| Operation angle | 30, 35 ˚ |
| Symbol | YT-85035 |
File guides used for sharpening chainsós cutting saws.
- made of bearing steel
- file length: 250 mm
- diameter: 4.0 mm
- for 3/8 "chainó
- designed for sharpening at angles of 30° and 35°
.- additional handle for increased comfort and precision in sharpening
- polypropylene handle and grip
Usage warnings:
Warning! Always use personal safety equipment at work.